Irene van den Bos - serie-werk

serie-werk

FRAGILITEIT- thema van mijn beeldend werken van de laatste 2 jaar:

De laatste paar jaar werk ik aan een oeuvre dat tot doel heeft de fragiliteit van het bestaan zichtbaar te maken.
Het menselijk bestaan is kwetsbaar. De hedendaagse mens kan onder andere gekwetst worden doordat de maatschappij torenhoge eisen aan hem stelt. Psychisch kan men daardoor in de knoop raken en de weg kwijt raken.  Deze druk is groot en met name jongeren lijden daaronder. 
Als er ontsporingen zijn op het terrein van politiek, economie of ecologie kunnen er rampen ontstaan zoals een overstroming .  Dan wordt duidelijk  hoe broos het bestaan is. Actueel zijn de vele berichten van rampspoed door overstromingen . De laatste jaren vinden deze opvallend vaak op diverse plekken in de wereld plaats.  Tijdens een overstroming verliest men grip op het bestaan, zekerheden  verdwijnen. Men is ontheemd. Een overstroming laat de fragiliteit van ons leven op indringende wijze zien.
In de Portretten en werken met het thema The Flood wordt  kwetsbaarheid en gekwetst zijn -psychisch en fysiek- verbeeld.  Bij het maken van deze werken onderzoek ik hoe ik dit gegeven het meest intens kan uitbeelden. Dit doe ik door mij te verdiepen in diverse beeldtalen en te experimenteren met materiaal en techniek. Ook vind ik het belangrijk om geëngageerd en menselijk betrokken met deze thematiek om te gaan. Als leitmotiv geldt voor mij een uitspraak van Luc Tuymans: “I am not into aesthetics; I am into meaning and necessity.”
Zie op de website onder THE FLOOD, BELOW WATER en KOPPEN.

Reageer op dit bericht